Hipermarket E.Leclerc przy ulicy Wierzbickiej w Radomiu czeka rozbudowa. Spółka Radomdis, właściciel obiektu, zamierza powiększyć market o kino, kompleks sportowy oraz handlowo-usługowy. Inwestycja ma ruszyć między końcem października a początkiem listopada i zostać zrealizowana do końca 2020 roku.

Prace obejmą rozbudowę marketu na działkach przy ul. Wierzbickiej w stronę Osiedla Południe, w grę wchodzi także budowa drogi wewnętrznej. Efektem końcowym ma być obiekt, w którym dostępne będzie kino, strefa sportowa, strefa handlowa wraz z butikami marek, których dotychczas w Radomiu nie było, a także strefa gastronomiczna z restauracjami. W skutek rozbudowy powstanie ok. 400 nowych miejsc pracy.

Mimo że prezes radomskiego E.Leclerc, Thomas Renard, uspokaja, że korzyści z nowego kompleksu przewyższą niewygody związane z przebudową, mieszkańcy obawiają się, że wraz z pojawieniem się nowej drogi ich spokój zostanie zakłócony. Po sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego odbyła się sesja Rady Miejskiej, na której mieszkańcy głośno wyrazili ten niepokój. Według nich powstanie galerii handlowej wiąże się ze wzmożonym ruchem samochodów, który z kolei utrudni sprawny dojazd do okolicznych posesji, a także będzie źródłem ciągłego hałasu i przyczyni się do zmniejszonego bezpieczeństwa. Mieszkańcy zwracają także uwagę, że już istniejący E.Leclerc wyparł mniejsze prywatne sklepy, a jego rozbudowa tylko pogorszy tą sytuację.

W związku z licznymi kontrowersjami i różniącymi się opiniami na 30.10.2019 zaplanowano wizję lokalną na tym terenie, a problem będzie dokładniej omawiany na komisji Rady Miejskiej.